poniedziałek, 22 lutego 2016

Kilka świetnych książek do 30zł

Na moim blogu pojawił się post o książkach,które można kupić za 10zł. Cieszył się on wielką popularnością,aż sama byłam zdziwiona jak wiele osób go przeczytało.
Tym razem podaję kilka droższych tytułów,które warto przeczytać.
Dziś poszerzymy ramy i w moim zestawieniu przedstawię tytuły do 30zł.

1.Bliźnięta z lodu. Treymane S. K.
Rok po tym, jak w wypadku ginie jedna z bliźniaczek jednojajowych, Lydia, Angus i Sarah Moorcroft przeprowadzają się na maleńką szkocką wysepkę, którą Angus odziedziczył po babci. Liczą na to, że będą mogli tam podnieść się z traumy. Jednak gdy ich żyjąca córka, Kirstie, twierdzi, że pomylili jej tożsamość ? i że w rzeczywistości jest Lydią ? koszmar powraca. Zbliża się zima i Angus jest zmuszony opuścić wyspę, by podjąć pracę. Sarah czuje się odizolowana, a Kirstie (a może to Lydia) staje się coraz bardziej niespokojna. Gdy potężny sztorm odcina od świata Sarę i jej córeczkę, zmuszone są stawić czoła temu, co naprawdę wydarzyło się tamtego feralnego dnia.
Powieść czytałam z zapartym tchem. Jak można pomylić dzieci? Czy to jest możliwe?
Książka opowiada o rodzinnej tragedii i jej skutkach. 

2.Mroczna kolekcja. Ted Dekker
Aby odbył się kolejny ślub, trzeba zabić następną pannę młodą.
Agent specjalny Brad Raines musi poradzić sobie z najtrudniejszą sprawą w swojej karierze. W Dover grasuje seryjny morderca, który zaplanował makabryczny orszak weselny i wybrał już swoje ofiary. Czy korzystając z pomocy swojej przyjaciółki, psycholog sądowej Nikki Holden, i Paradise, pacjentki ośrodka dla chorych psychicznie, Raines znajdzie go, zanim będzie za późno? Wciąż jest krok za mordercą, który ma nad nim wielką przewagę - wierzy, że działa z polecenia samego Boga. Kiedy jednak kolejną ofiarą psychopaty staje się ktoś bliski Rainesowi, ten zrobi wszystko, by dopaść mordercę.

Uwielbiam czytać książki kryminalne. Autor bardzo dokładnie przedstawia Nam każdą z postaci.
Czytając książkę,możemy przekonać się co myśli zabójca i agent. 
Ted Dekker przez całą powieść trzyma Nas w niepewności. Nie jesteśmy pewni jak zakończy się szaleńczy pościg za mordercą.

3.Gwiazd naszych wina
Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat.
Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.
Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra Gwiazd naszych wina to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości.

Tutaj polecę z totalnym klasykiem,który pobił świat. Książka jest niesamowicie popularna oraz łapie za serce. Jak widać nie zawsze jest nam dane to co chcemy.
Życie bywa niesamowicie zmienne.

4.Love,Rosie
Rosie i Alex od dzieciństwa są nierozłączni. Życie zadaje im jednak okrutny cios: rodzice Alexa przenoszą się z Irlandii do Ameryki i chłopiec oczywiście jedzie tam razem z nimi. Czy magiczny związek dwojga młodych ludzi przetrwa lata i tysiące kilometrów rozłąki? Czy wielka przyjaźń przerodziłaby się w coś silniejszego, gdyby okoliczności ułożyły się inaczej? Jeżeli los da im jeszcze jedną szansę, czy Rosie i Alex znajdą w sobie dość odwagi, żeby spróbować się o tym przekonać?

Czy warto czekać na prawdziwą miłość? Czy każdy z nas ma swoją „drugą połówkę”? Może dowiemy się tego po lekturze tej ciepłej i wzruszającej powieści.

Następna z tych książek od których nie można było mnie odciągnąć. Autorka ma swoje wzloty i upadki,lecz ta powieść wyszła jej perfekcyjnie. Kolejna zawiła historia miłosna. Czy będzie mieć szczęśliwe zakończenie?

5.Seria After. Anna Todd
Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem 
Hardina i na to, co zdarzyło się później. Kiedy Tessa zaczyna studia, 
jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy 
w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który 
czeka na nią w rodzinnym mieście. Ale spotkanie Hardina, który wydaje 
się jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. 
Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego 
Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała.
Czy związek Tessy i Hardina ma szansę przejść wszystkie próby, które 
stawia przed nim los? Czy da się z nich wyjść zwycięsko?

Tą serię przeczytałam w zaskakująco,ekspresowym tempie. Całe cztery części (ponad 2000stron) przeczytałam w niecały tydzień. Wiele osób krytykuje tą serię,ale Ci którzy zaczęli ją czytać,nie mogą przestać.
To zadziwiające jak szybko utożsamiamy się z bohaterami i przeżywamy ich losy.

6.Nigdy i na zawsze.
Żyję od ponad tysiąca lat. Umierałem niezliczoną ilość razy. Zapomniałem, ile dokładnie. Zakochałem się i moja miłość trwa nadal. Ciągle szukam swojej ukochanej. Ciągle ją pamiętam. Noszę w sobie nadzieję, że pewnego dnia ona też mnie sobie przypomni.
Magiczna opowieść o szansach, jakie otrzymujemy od losu, i o tym, że nie można odkładać życia na później. Historia miłości przekraczającej granice czasu. Książka, która przywraca wiarę w przeznaczenie, w to, że na każdego z nas gdzieś ktoś czeka.

Tą książkę kocham i nienawidzę. Bardzo długo czekała na swoją kolej,ale pokochałam ją od pierwszych stron.
Niestety nie mogę zdradzić za co ją znienawidziłam,dowiecie się pod koniec gdy ją przeczytacie.
Mogę zdradzić,że czyta się ją z zapartym tchem.

7.Kaszmirowy szal
Żyję od ponad tysiąca lat. Umierałem niezliczoną ilość razy. Zapomniałem, ile dokładnie. Zakochałem się i moja miłość trwa nadal. Ciągle szukam swojej ukochanej. Ciągle ją pamiętam. Noszę w sobie nadzieję, że pewnego dnia ona też mnie sobie przypomni.
Magiczna opowieść o szansach, jakie otrzymujemy od losu, i o tym, że nie można odkładać życia na później. Historia miłości przekraczającej granice czasu. Książka, która przywraca wiarę w przeznaczenie, w to, że na każdego z nas gdzieś ktoś czeka.

Lekka powieść o miłości i losach pięknego kaszmirowego szala. Czytamy tu o losach babci oraz wnuczki. Czy historia się powtórzy

Mam nadzieję,że zachęciłam Was do sięgnięcia po książki :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.