poniedziałek, 28 listopada 2016

💅Dlaczego warto używać primera i bondera w stylizacji paznokci? Czym są te specyfiki?💅

Dawniej nie uznawałam specyfików do przygotowania płytki paznokcia. Wiązało się to ze słabą przyczepnością hybryd, a tym samym z marną trwałością. Szybko zrozumiałam swój błąd i zainwestowałam w polecany produkt firmy Silcare. Do tej pory używam primerów, lecz zaprzyjaźniłam się również z Tape Bond Victorii Vynn.

Są dwa rodzaje primera, kwasowy i bezkwasowy. Różnią się od siebie składem i zapachem.

Primer kwasowy zawiera kwas metakrylowy i jest dedykowany osobom, które robią paznokcie metodą żelową lub akrylową. Kwas wytrawia płytkę, więc musimy nakładać go bardzo ostrożnie i punktowo. Posiada niezwykle silne działanie, dzięki czemu nałożony produkt będzie o wiele lepiej przylegał do paznokcia.

Primer bezkwasowy jest o wiele łagodniejszy, ponieważ zawiera octan etylu. Tak samo, jak wersja kwasowa zwiększa przyczepność, jednak jest delikatniejszy.

Tape Bond od Victorii Vynn może zastąpić primer, a działa równie skutecznie.
Produkt rewelacyjnie łączy płytkę z nałożonym lakierem, do tego jest bezkwasowy i nie wytrawia płytki. Jest bezpieczny, ponieważ nie zawiera kwasu metakrylowego.
Na paznokciu pozostawia lepką warstwę i nie trzeba utwardzać go w lampie.

Bonder zaś to połączenie żelu podkładowego i primera, a używany jest w celu lepszej przyczepności żelu. Po nałożeniu na paznokieć należy jednak utwardzić go w lampie. W odróżnieniu od pozostałych produktów ten ma delikatny zapach.

Primer bezkwasowy, bonder i tape bond zaleca się używać do mniej problematycznych płytek, kwasowy zaś wyłącznie w kryzysowych sytuacjach.
Produkty nie są drogie, a potrafią uratować całą stylizację.

Używacie może tych specyfików?Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.