czwartek, 6 października 2016

💅💅Czego nie wolno robić z lakierami hybrydowymi?💅💅

Czego nie lubią hybrydy? Te produkty są ciut bardziej wymagające od zwykłych wersji. Aby nadawały się do użytku, należy o nie dbać i spełniać kilka podstawowych warunków.

Niekiedy czytam, że kosmetyki są słabe lub nie nadają się do użytku, na co w większości przypadków przyczyniło się przechowywanie.
Jak sprawić, aby przez długi czas nadawały się do użytku?
Z dala od lampy UV/LED- jak już wiadomo, produkty te możemy utwardzić jedynie przy wykorzystaniu odpowiednich promieni. Buteleczki nie bez powodu wykonane są z czarnego, nieprzeźroczystego plastiku. Nie warto zostawiać odkręconych buteleczek lub pędzli przy takim urządzeniu, ponieważ zamienią się w kamień.
Przecz ze słońcem- ta ogromna gwiazda również nie jest ich sprzymierzeńcem. Często malujecie paznokcie przy oknie, do którego wpada masa światła? Jeśli nie wierzycie, że ma to pływ na ich stan, polecam wykonać doświadczenie. Wystarczy, że na chwilę pozostawicie pędzelek w pełnym słońcu. Co się wydarzy? Wierzchnia warstwa się zetnie i wytworzy się cienka błonka. Pozostawiając tak lakier, mamy pewność, że w środku pojawią się gluty.
Najlepiej malować paznokcie przy sztucznym oświetleniu lub z dala od promieni.
Nieoczyszczony pędzelek- musimy uważać na czystość naszego narzędzia pracy. Jeśli widzimy na nim drobinki i brud, należy go oczyścić. Jeśli tego nie zrobimy, na naszych paznokciach będą widnieć brzydkie, nieestetyczne bąbelki.
Niesprzyjająca temperatura- jak każdy kosmetyk, te też mają odpowiednią temperaturę przechowywania. Jeśli jest zła, lakier zaczyna gęstnieć oraz przybiera niepożądana konsystencję. Nie może być za zimno ani za ciepło.

Kilka podstawowych zasad, które przedłużą żywotność naszych malowideł. Mam nadzieję, że będą przydatne, szczególnie dla początkujących.
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.