niedziela, 22 marca 2015

Jaki szampon wybrać?

Jaki szampon będzie odpowiedni dla naszych włosów i skóry głowy? Czasem trzeba latami szukać odpowiedniego,aby trafić na ten odpowiedni. Mam gęste,długi i farbowane włosy. Nie przetłuszczają się,lecz skalp jest bardzo wrażliwy na "mocne" szampony. Unikam tych z SLS i póki co łupież został pożegnany na długi długi czasu. 


Jakie są najczęstsze błędy podczas kupna szamponu?
1.Kuszące opakowanie, tak tak banalne ale prawdziwe. Zauważyłam podczas zakupów z siostrą,że wybiera "najładniejsze" buteleczki z szamponem mimo,że jest dla niej nieodpowiedni. Należy dokładnie przeczytać do jakiego rodzaju włosów jest przeznaczony.
2.Nie czytanie składu. Ważne jest,aby przepatrzeć skład z tyłu opakowania. Jeśli widzimy SLS i inne wysuszające substancje,które królują na pierwszych miejscach odstawiamy szampon i szukamy innego. 
Gdy pisze,że zawiera wiele odżywczych substancji,należy zwrócić uwagę na którym miejscu. 
Jeśli wcześniej na miejscu znajduje się zapach (parfum) szampon będzie zawierał substancje odżywcze w minimalnych ilościach,które nie zadziałają na naszych włoskach.
3.Czytanie recenzji. Każdy ma inny rodzaj skalpu i włosów. Czytanie recenzji jest bardzo pomocne,lecz nie wiemy jak zareagują nasze kłaczki. Gdy już sugerujemy się opinią innych należy wiedzieć o rodzaju włosów, osoby która pisze recenzje. 
Wiele razy nacięłam się na "super,extra boski" szampon. 
4.Zwykły szampon poradzi sobie z łupieżem. Gdy masz problem z łupieżem,zwykły szampon nie poradzi sobie z obumarłym naskórkiem. Należy jednak użyć silnego szamponu np. Nizoral który zawiera np. cynk. Ważne jest aby szampon dokładnie oczyścił skórę z starego naskórka,który się łuszczy. 
5.Farbowane włosy. Martwisz się,że farba szybko znika z włosów? Należy wybrać szampon do włosów farbowanych. Dzięki niemu kolor będzie trzymał się dłużej oraz będzie wydawał się żywszy. 
Nasze włosy będą chronione przed promieniami UV.
6.Dobra,droga firma. Tutaj także robimy błąd. Zauważyłam,że "paniusie" wybierają najdroższy szampon znanej firmy. Co z tego jeśli w składzie jest pełno złych substancji i silikonu, a za to zero substancji odżywczych?

Zawsze gdy jestem w drogerii, najdłużej czasu spędzam przy półkach z szamponem. Przeanalizuje skład oraz działanie. 
Każda z Nas ma inne włosy, cienie, grube czy kręcone więc warto poszukać substancji,które szkodzą oraz takich które są odpowiednie. Nie warto w 100% wierzyć w opinie, tylko sprawdzić szampon na własnych włosach i skalpie :) 
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.