sobota, 28 lutego 2015

Jak przygotować się do wiosny?

Za niecały miesiąc wiosna, pora roku na którą czekam. Uwielbiam gdy wszędzie robi się zielono oraz jest cieplej. Wybaczam już nawet mój katar i alergię. Po zimie,grubych swetrach i czapkach czas na regenerację oraz przygotowanie się do wiosny. 


Zaczynamy od dokładnego peelingu całego ciała,wykonujemy go przy najmniej raz w tygodniu. Zrzucamy stary,zimowy naskórek. Musimy oczyścić naszą skórę. 
Od 2tygodnii robię peeling przy pomocy korundu kosmetycznego, zaś ciało oczyszczam peelingiem z kawy lub drogeryjnym. Przy okazji specjalną gąbką robię masaż ciała,aby zyskało jędrności. 
Dzięki regularnemu peelingowaniu ciała,dostarczamy jej więcej składników odżywczych. 
Gdy już oczyścimy skórę,zabieramy się za jej odżywienie i nawilżenie. Szukamy masek głęboko nawilżających. Z nadchodzącą wiosną porzucamy tłuste i gęste kremy. 
Na naszych półkach przygotowujemy miejsce na lekkie,rozświetlające mazidła,które dostarczą blasku naszej cerze.
Po zimie cera jest ziemista,szara bez życia. Musimy koniecznie ją rozświetlić. 
Wybieramy takie z dodatkiem witaminy A,E i C. 
Nie musimy korzystać z solarium,aby nasza cera nabrała zdrowego kolorytu. Polecam pić soczek marchewkowy, skóra będzie wyglądała na zdrową i promienną.
Włosy nie zawsze wyglądają tak jak chcemy. Stawiamy na maksymalne nawilżenie. 
W grę wchodzi olejowanie oraz kremowanie. Oczywiście nie obejdzie się bez podcięcia zniszczonych końcówek. Starajmy się ich nie niszczyć przez prostowanie czy kręcenie. 
Polecam zakupić i pić pokrzywę i skrzyp. Pokrzywa oczyści Nasz organizm z toksyn, skrzyp przy okazji przyczyni się do dobrego stanu skóry oraz włosów.
Ponieważ porzucimy także rękawiczki, musimy zadbać o dłonie. Odsuwamy skórki, chwytamy w dłoń piękne pastelowe kolory. Oczywiście nie obejdzie się bez kremu nawilżającego :)

A czy Ty zaczęłaś przygotowania do wiosny? :)
Świat staje się piękniejszy,więc także Ty musisz :)
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.