wtorek, 16 maja 2017

💗DIY: Peeling z soli himalajskiej.💗

Sól himalajska swoje zastosowanie znajdzie w kuchni, jak i kosmetyce. Jest ona jedną z najbardziej odżywczych i wartościowych soli, ponieważ w jej skład wchodzi ponad 80 minerałów. Wydobywana jest w Pakistanie, u podnóży Himalajów, gdzie miliony lat temu znajdował się ocean.
Produkt wydobywany jest metodą tradycyjną, poprzez płukanie wodą i suszenie. Jest typem soli krystalicznej, posiada barwę od białej przez różową po ciemnoczerwoną.
Nie zawiera zanieczyszczeń, dodatkowo wykazuje właściwości prozdrowotne.
Różową sól możemy wykorzystać do płukanek, kąpieli, okładów, maseczek, a nawet przeciwko katarowi, bólowi stawów, trądzikowi, infekcji ucha czy grzybicy.
Ja jednak wykorzystałam ją do sporządzenie peelingu. Dzięki swoim właściwościom (w postaci kąpieli i okładów) nawilża, ujędrnia, wygładza oraz niweluje cellulit. Systematyczne kąpiele mogą również odmłodzić oraz rozjaśnić, oraz przyspieszyć proces leczenia zmian skórnych.
Przeciwwskazania dotyczące kąpieli solankowych:
Nie mogą korzystać z niej osoby, które: mają problemy z chorobami naczyń wieńcowych, nadczynnością tarczycy, mają świeże rany pooperacyjne, przebyły zawał, ograniczeniem są również choroby serca i nowotwory.

Bezpieczna dzienna ilość soli nie powinna przekraczać 6 g. Nadmiar może doprowadzić do nadciśnienia oraz łamliwości kości zwanej o osteoporozą.
Ciekawostka:
Dlaczego ma taki kolor? Barwę zawdzięcza składowi. Odcień różowy pochodzi od zawartego w niej żelaza.
Jak przygotowałam swój peeling?
Do pojemniczka po innym produkcie ścierającym wrzuciłam około 3-4 łyżek soli himalajskiej.
Następnie dodałam olejek do ciała "Jedwabna skóra" firmy Kneipp. Zawiera on olej migdałowy, który jest odpowiedni dla wrażliwców.
Olej oczywiście jest sprawą indywidualną i każdy powinien wybrać swojego ulubieńca np. avocado, z pestek winogron czy oliwę z oliwek. Następnie sprawdzamy, czy ilość płynu umożliwia wymieszanie naszego kosmetyku. Jeśli całość jest za sucha, należy dodać więcej cieczy.
Peeling należy używać tylko raz w tygodniu, aby nie podrażnić skóry.
Działanie? Perfekcyjnie wygładzone i miękkie ciało.
PS Nie należy wykonywać go, jeśli mamy rany.

Sól himalajska pochodzi ze sklepu Galeria Herbat. Firma oferuje wysokogatunkowe produkty. Można tam znaleźć zdrową żywność, oleje, masła, herbaty i wiele przypraw. Jako technik żywienia jestem zakochana w różnorodności asortymentu pochodzącego z całego świata.
Różowa sól wyniosła mnie tylko 5,79 zł za 1 kg. Oczywiście występuje w postaci drobno i gruboziarnistej.
Całość zapakowana jest w przeźroczyste opakowanie z zamknięciem strunowym. Takie opakowanie ułatwia używanie produktu i chroni go przed wilgocią.

Lubicie robić własne kosmetyki?
Może stawiacie na gotowców?
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.